Pomóżmy Amelce!

Przeczytajcie o Amelce…

– trzylatce, której najpiękniejszy czas, czas dzieciństwa legł w gruzach.

Amelka „była” pogodną dziewczynką niczym nie różniącą się od rówieśników, chodziła do przedszkola, bawiła się, biegała, śmiała się, wygłupiała się – była cudownym zdrowym dzieckiem. Największym marzeniem Amelki jest powrót do chwil beztroskiego dzieciństwa.

Początkiem tej historii jest dzień 7 lutego 2021 roku. W tym dniu Amelka zaczęła nagle tracić równowagę, a w lewym oczku pojawił się zez. Amelka wraz z mamą trafiły w trybie pilnym na izbę przyjęć najbliższego szpitala. W wyniku oceny stanu zdrowia została skierowana do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku celem specjalistycznych badań ukierunkowanych na diagnozowanie zaburzeń równowagi i podejrzenia zapalenia móżdżku. Badanie tomografii komputerowej głowy wykazało guza mózgu. Ze Szpitala dziecięcego Amelka trafiła do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku gdzie został wykonany rezonans magnetyczny mózgu, który potwierdził guza. Lekarze postanowili w trybie natychmiastowym wysłać Amelkę do Szpitala SPS ZOZ ZDROJE w Szczecinie. W dniu 01.04.2021 roku, została postawiona diagnoza: /*choroba nowotworowa (złośliwy guz mózgu – jest to bardzo rzadki rodzaj złośliwego nowotworu).
W wyniku decyzji lekarzy specjalistów Amelka została przewieziona na dalsze leczenie do UCK w Gdańsku, gdzie obecnie podawana jest chemia. Kolejnym etapem leczenia powinna być radioterapia. Jednak Amelka jest za mała i nie może być poddana radioterapii. Z uwagi na miejsce położenia guza zwykła radioterapia mogłaby wyrządzić za dużo szkód w jej małym mózgu. Alternatywą dla radioterapii w przypadku Amelki jest protonoterapia, która dla dzieci wykonywana jest tylko za granicą: Czechy, Niemcy, USA. Przybliżony koszt takiego leczenia to około 300 tys. zł. Dla rodziców Amelki jest to kwota nie do udźwignięcia. Sami nie poradzą sobie z tak wysokimi kosztami leczenia ich kochanej, małej córeczki.

Pomóżmy Amelce i jej rodzicom w zebraniu środków finansowych na kosztowne leczenie i rehabilitację!

Można przekazać darowiznę pieniężną za pośrednictwem Fundacji AVALON

nr rachunku bankowego 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

w tytule przelewu wpisując dane identyfikacyjne Amelki

„Kołodziejczyk, 14925”

lub bezpośrednio na portalu zrzutka.pl (link poniżej)

Zarzutka.pl – Amelka Kołodziejczyk

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Dziękujemy za wsparcie!

Dziękujemy,

Twoja wpłata przybliża nas do celu zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Jesteśmy wdzięczni, że pomagasz nam budować warunki do godnego życia i dawania chorym poczucia bezpieczeństwa i zaopiekowania