Ośrodek Leczenia Uzależnień od Narkotyków, Dopalaczy NFZ | Ośrodki Odwykowe dla Narkomanów Pomorskie

Kategorie
Aktualności

Pomóżmy Amelce!

Czytaj więcej

Przeczytajcie o Amelce…

– trzylatce, której najpiękniejszy czas, czas dzieciństwa legł w gruzach.

Amelka „była” pogodną dziewczynką niczym nie różniącą się od rówieśników, chodziła do przedszkola, bawiła się, biegała, śmiała się, wygłupiała się – była cudownym zdrowym dzieckiem. Największym marzeniem Amelki jest powrót do chwil beztroskiego dzieciństwa.

Początkiem tej historii jest dzień 7 lutego 2021 roku. W tym dniu Amelka zaczęła nagle tracić równowagę, a w lewym oczku pojawił się zez. Amelka wraz z mamą trafiły w trybie pilnym na izbę przyjęć najbliższego szpitala. W wyniku oceny stanu zdrowia została skierowana do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku celem specjalistycznych badań ukierunkowanych na diagnozowanie zaburzeń równowagi i podejrzenia zapalenia móżdżku. Badanie tomografii komputerowej głowy wykazało guza mózgu. Ze Szpitala dziecięcego Amelka trafiła do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku gdzie został wykonany rezonans magnetyczny mózgu, który potwierdził guza. Lekarze postanowili w trybie natychmiastowym wysłać Amelkę do Szpitala SPS ZOZ ZDROJE w Szczecinie. W dniu 01.04.2021 roku, została postawiona diagnoza: /*choroba nowotworowa (złośliwy guz mózgu – jest to bardzo rzadki rodzaj złośliwego nowotworu).
W wyniku decyzji lekarzy specjalistów Amelka została przewieziona na dalsze leczenie do UCK w Gdańsku, gdzie obecnie podawana jest chemia. Kolejnym etapem leczenia powinna być radioterapia. Jednak Amelka jest za mała i nie może być poddana radioterapii. Z uwagi na miejsce położenia guza zwykła radioterapia mogłaby wyrządzić za dużo szkód w jej małym mózgu. Alternatywą dla radioterapii w przypadku Amelki jest protonoterapia, która dla dzieci wykonywana jest tylko za granicą: Czechy, Niemcy, USA. Przybliżony koszt takiego leczenia to około 300 tys. zł. Dla rodziców Amelki jest to kwota nie do udźwignięcia. Sami nie poradzą sobie z tak wysokimi kosztami leczenia ich kochanej, małej córeczki.

Pomóżmy Amelce i jej rodzicom w zebraniu środków finansowych na kosztowne leczenie i rehabilitację!

Można przekazać darowiznę pieniężną za pośrednictwem Fundacji AVALON

nr rachunku bankowego 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

w tytule przelewu wpisując dane identyfikacyjne Amelki

„Kołodziejczyk, 14925”

lub bezpośrednio na portalu zrzutka.pl (link poniżej)

Zarzutka.pl – Amelka Kołodziejczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content