Ośrodek Leczenia Uzależnień od Narkotyków, Dopalaczy NFZ | Ośrodki Odwykowe dla Narkomanów Pomorskie

Kategorie
Aktualności

KOMUNIKAT WS. WPROWADZENIA OGRANICZENIA ODWIEDZIN U PACJENTÓW PRZEBYWAJĄCYCH W OŚRODKU

Czytaj więcej


Szanowni Państwo,

w trosce o dobro pacjentów, personelu i osób odwiedzających, z  uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną oraz rosnącą liczbę przypadków zachorowań na COVID-19 wprowadza się:

OGRANICZENIE ODWIEDZIN U PACJENTÓW PRZEBYWAJĄCYCH W OŚRODKU.

Rozumiejąc potrzebę kontaktu z bliskimi Dyrekcja Ośrodka podjęła decyzję o umożliwieniu odwiedzin, jednak tylko w szczególnych przypadkach oraz na oddziałach, na których sytuacja na to pozwala.

Apelujemy, żeby priorytetem dla odwiedzających było bezpieczeństwo wszystkich pacjentów i w trosce o nich prosimy, aby osoby wchodzące na oddziały były zdrowe  (najlepiej osoby zaszczepione, lub z ujemnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2), a każda wizyta winna odbywać się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych, w tym dezynfekcja rąk, pomiar temperatury ciała, zachowanie odstępu, stosowanie maseczek ochronnych.

Odwiedziny u pacjentów są możliwe w uzasadnionych przypadkach, po uprzednim umówieniu wizyty w drodze rozmowy telefonicznej.

Ponadto, informacje o stanie zdrowia pacjentów przebywających w Ośrodku mogą otrzymać telefonicznie, wyłącznie osoby upoważnione.

Telefony kontaktowe:  

Oddział opiekuńczo – leczniczy / 59 8323413 wew. 13

Oddziały terapeutyczne leczenia uzależnień / 59 8323413 wew. 16 lub 574 202 105

Biorąc pod uwagę charakter aktualnego zagrożenia epidemicznego oraz specyfikę działalności Ośrodka,  kwestia zapewnienia bezpieczeństwa dla życia i zdrowia pacjentów jest dla Nas  działaniem priorytetowym. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do obowiązującego ograniczenia.


Podstawa prawna: Art. 5 Ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta – tekst jednolity Dz.U. 2019 poz. 1127 z późn.  zm.):

Kierownik podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych lub upoważniony przez niego lekarz może ograniczyć korzystanie z praw pacjenta w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, a w przypadku praw, o których mowa w art. 33 ust. 1, także ze względu na możliwości organizacyjne zakładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content