Ośrodek Leczenia Uzależnień od Narkotyków, Dopalaczy NFZ | Ośrodki Odwykowe dla Narkomanów Pomorskie

 
Światowy Dzień AIDS to dzień, w którym jednoczymy się, aby okazać  wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.
1 grudzień, to szczególny dzień w kalendarzu Ośrodka EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie, który od ponad 30 lat wspiera osoby żyjące z HIV/AIDS i ich bliskich.  
Tegoroczne hasło przyjęte z okazji Światowego Dnia AIDS przez Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS (UNAIDS) brzmi „Pozwólmy społecznościom być liderami”.
W czasie obchodów Światowego Dnia AIDS w Ośrodku w Wandzinie zorganizowano uroczystą akademię oraz zajęcia profilaktyczne poświęcone problematyce HIV/AIDS.
Tradycyjnym zakończeniem obchodów było symboliczne zapalenie i ułożenie lampionów w kształt kokardki.
Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia od 1988 roku i został ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Nadrzędnym celem obchodów Światowego Dnia AIDS jest uwrażliwienie społeczności międzynarodowej na problem pandemii HIV/AIDS oraz integracja i solidaryzowanie się się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Światowy dzień AIDS to szczególny dzień, który integruje i intensyfikuje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS. Epidemia HIV/AIDS to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.
Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka. Obecność Czerwonej Kokardki podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

 
 
Skip to content