Kolenie spotkanie szkoleniowe ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Polnicy

 

13 maja 2022 r. EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie gościła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Polnicy. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli wiedzę na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, czy pożaru. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków oraz pokazali wyposażenie wozu strażackiego.

Część praktyczna spotkania obejmowała instruktaż sprzętowy, a uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem ratowniczo – gaśniczym wykorzystywanym przez jednostki OSP.

Cykliczne, cotygodniowe zajęcia z zakresu ochrony przeciwpożarowej i działań ratowniczo – gaśniczych prowadzone są przy udziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Wandzinie oraz innych zaprzyjaźnionych jednostek OSP w ramach krótkoterminowego programu terapeutycznego dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych realizowanego w EKO „Szkole Życia” w Wandzinie.

Wizyta zaproszonych gości wywarła duże wrażenie. Wiedza zdobyta w trakcie spotkania z pewnością przyda się w przyszłości.

Bardzo dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Polnicy za poświęcony czas i cenne informacje.

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.