Poradnia stomatologiczna

Od kwietnia 2013 roku Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie prowadzi Poradnię Stomatologiczną dla osób bezdomnych, uzależnionych, żyjących z HIV/AIDS, HCV, HBV i in.


Poradnia znajduje się na terenie ośrodka w Wandzinie (Gmina Przechlewo). Pacjenci przyjmowani są w każdy wtorek. W celu zarejestrowania się do stomatologa prosimy o kontakt telefoniczny: (59) 83 23 413 lub mailowy: wandzin@wandzin.pl.

Od kwietnia 2013 roku Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie prowadzi Poradnię Stomatologiczną dla osób bezdomnych, uzależnionych, żyjących z HIV/AIDS, HCV, HBV i in. Poradnia jest odpowiedzią na powszechny wśród ww. grupy problem ograniczonego dostępu do usług stomatologicznych. Osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym, chcące skorzystać z usług stomatologa, napotykają na liczne przeszkody tak mentalne, jak i finansowe, które w praktyce pozbawiają je możliwości leczenia. Dlatego też w celu rozwiązania wskazanego problemu, dyrekcja EKO „Szkoły Życia” w Wandzinie podjęła decyzję o otwarciu Poradni Stomatologicznej, z której usług może skorzystać każda osoba, znajdująca się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Usługi świadczone w ramach Poradni Stomatologicznej w Wandzinie są bezpłatne, a sama oferta obejmuje kompleksowe leczenie stomatologiczne, w tym wykonywanie protez. Poradnia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt i spełnia wszelkie wymogi zarówno Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Pacjenci przyjmowani są w każdy wtorek. Osoby, które chcą skorzystać z usług poradni, muszą posiadać ubezpieczenie i dowód osobisty (PESEL). 

W celu zarejestrowania się do stomatologa prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: (59) 83 23 413 lub mailowy: wandzin@wandzin.pl

 

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Zgodnie z zaleceniami Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia osoby przebywające na oddziałach leczenia uzależnień w dniu wizyty w Poradni Stomatologicznej powinny być wypisane na przepustkę.
  • Aby usprawnić działanie poradni oraz ograniczyć koszty dojazdu do Wandzina doradzamy Państwu przyjazd większą grupą z jednego miejsca/instytucji/ośrodka.

Poradnia posiada kontrakt z NFZ. Leczenie jest bezpłatne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.