Poradnia stomatologiczna

Od kwietnia 2013 roku Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie prowadzi Poradnię Stomatologiczną dla osób bezdomnych, uzależnionych, żyjących z HIV/AIDS, HCV, HBV i in.


Poradnia znajduje się na terenie ośrodka w Wandzinie (Gmina Przechlewo). Pacjenci przyjmowani są w każdy wtorek. W celu zarejestrowania się do stomatologa prosimy o kontakt telefoniczny: (59) 83 23 413 lub mailowy: wandzin@wandzin.pl.

Od kwietnia 2013 roku Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie prowadzi Poradnię Stomatologiczną dla osób bezdomnych, uzależnionych, żyjących z HIV/AIDS, HCV, HBV i in. Poradnia jest odpowiedzią na powszechny wśród ww. grupy problem ograniczonego dostępu do usług stomatologicznych. Osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym, chcące skorzystać z usług stomatologa, napotykają na liczne przeszkody tak mentalne, jak i finansowe, które w praktyce pozbawiają je możliwości leczenia. Dlatego też w celu rozwiązania wskazanego problemu, dyrekcja EKO „Szkoły Życia” w Wandzinie podjęła decyzję o otwarciu Poradni Stomatologicznej, z której usług może skorzystać każda osoba, znajdująca się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Usługi świadczone w ramach Poradni Stomatologicznej w Wandzinie są bezpłatne, a sama oferta obejmuje kompleksowe leczenie stomatologiczne, w tym wykonywanie protez. Poradnia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt i spełnia wszelkie wymogi zarówno Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Pacjenci przyjmowani są w każdy wtorek. Osoby, które chcą skorzystać z usług poradni, muszą posiadać ubezpieczenie i dowód osobisty (PESEL). 

W celu zarejestrowania się do stomatologa prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: (59) 83 23 413 lub mailowy: wandzin@wandzin.pl

 

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Zgodnie z zaleceniami Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia osoby przebywające na oddziałach leczenia uzależnień w dniu wizyty w Poradni Stomatologicznej powinny być wypisane na przepustkę.
  • Aby usprawnić działanie poradni oraz ograniczyć koszty dojazdu do Wandzina doradzamy Państwu przyjazd większą grupą z jednego miejsca/instytucji/ośrodka.

Poradnia posiada kontrakt z NFZ. Leczenie jest bezpłatne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Dziękujemy za wsparcie!

Dziękujemy,

Twoja wpłata przybliża nas do celu zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Jesteśmy wdzięczni, że pomagasz nam budować warunki do godnego życia i dawania chorym poczucia bezpieczeństwa i zaopiekowania