Akcja „Bezpiecznie do celu – Busem” – Zbiórka środków na zakup pojazdu do transportu osób niepełnosprawnych

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

 

Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni
„PLUS” EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

Chcielibyśmy wyrazić swoją wdzięczność za dotychczasowe wsparcie i za to co ono niesie z sobą dla nas wszystkich, możliwość budowania warunków do godnego życia dla drugiego człowieka.

Nieustannie wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Podopiecznych. Staramy się zabezpieczać odpowiednie warunki bytowe, zapewniamy aktywności dające radość.

Pacjenci zakładu opiekuńczo leczniczego w Wandzinie mogą czuć się bezpieczniej gdyż zabezpieczyliśmy oddział w odpowiedni sprzęt i środki ochrony osobistej w przypadku wystąpienia COVID-19.

Pani Patrycja dzięki zakupowi mobilnego zestawu komunikacji Internetowej może cieszyć się z kontaktu z bliskimi (mężem i córką), w sytuacji braku możliwości odwiedzin. Chętnie korzysta z tej możliwości.

Nadal kontynuowaliśmy nasze warsztaty z muzykoterapii, kulinarne, kreatywności. Robiliśmy sałatki, sadziliśmy kwiaty, Pani Grażynka zasłynęła pięknie wykonanymi ozdobnymi kuferkami na drobiazgi i wykonawstwem kartek okolicznościowych. Udało nam się zorganizować kilka wyjazdów rikszami i mini pikniki. Takie właśnie działania pozwalają na wspólne cieszenie się z obecności drugiego człowieka, integrację, stworzenie przyjaznej atmosfery co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji pandemicznej budującej poczucie zagrożenia, izolacji i osamotnienia

W tym roku Pani Iza zamieszkała w mieszkaniu wspomaganym o podwyższonym standardzie, dostosowanym do osób żyjących z niepełnosprawnością. Dzięki temu nadal może cieszyć się samodzielnością i nie funkcjonować w placówce np. DPS.

Akcja "Bezpiecznie do celu – Busem"

W Ośrodku w Wandzinie stacjonarnie, dziennie przebywa około 180 osób, z czego 85 osób wymagających całodobowej specjalistycznej opieki. Obecnie Ośrodek boryka się z poważnym problemem przewozu osób do klinik, lekarzy specjalistów w związku z brakiem odpowiedniego środka transportu. Posiadany wcześniej samochód wyeksploatował się, a obecnie wykorzystywany samochód osobowy (skoda combi), choć nie nadający się do takich celów również z racji na rocznik 2001, ulega częstym awariom. Dlatego priorytetem dla nas jest zakup nowego samochodu do transportu chorych i osób żyjących z niepełnosprawnościami. Nie wyobrażamy sobie opieki nad naszymi podopiecznymi bez dostępu do właściwego wsparcia medycznego. Chcielibyśmy aby nasi Pacjenci czuli się bezpiecznie i mogli na nas liczyć w tym niepewnym czasie.

Nasi Darczyńcy wielokrotnie udowodnili że możemy na nich liczyć i dzięki nim możemy wierzyć że i tym razem uda nam się zrealizować cel. Dziękujemy.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Paweł Woźniakowski

Dyrektor Ośrodka EKO „Szkoła Życia”

 

Każda osoba bez względu na pozycję społeczną, zamożność może skorzystać z bezpłatnego wsparcia Ośrodka. Wszystkie usługi standardowe finansowane są przez NFZ. Wszelkie dodatkowe działania wspierające finansowane są z projektów oraz ze środków zebranych od Darczyńców.

Wesprzyj naszą akcję zakupu busa

Zarówno ten cel, jak i naszą całą działalność można wesprzeć poprzez przekazanie chociażby niewielkiej kwoty na konto Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS”

  1. Poprzez wpłatę on–line na stronie www.wandzin.pl w zakładce wspieraj nas
  2. Bank PeKaO S.A. I O/Człuchów: 61 1240 3796 1111 0011 0191 7792

 

Dziękujemy za to że pomagasz nam budować warunki do godnego życia i dawać chorym poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania

Prosimy również o przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie Solidarni „PLUS”, wpisując w rozliczeniu nasz numer KRS: 0000169232

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Dziękujemy za wsparcie!

Dziękujemy,

Twoja wpłata przybliża nas do celu zakupu busa do przewozu osób niepełnosprawnych. Jesteśmy wdzięczni, że pomagasz nam budować warunki do godnego życia i dawania chorym poczucia bezpieczeństwa i zaopiekowania