Opis oddziału HIV/AIDS

 

Oddział opiekuńczo – leczniczy został utworzony z myślą o osobach żyjących z wirusem HIV, HCV, HBV, chorymi na AIDS. Okres pobytu jest nieokreślony, w tym czasie proponujemy Ci profesjonalną opieką medyczną. Jest ona możliwa dzięki pracy szeregu specjalistów – lekarzy (internista, geriatra, ginekolog, psychiatra), pielęgniarek, opiekunek i salowych. Te osoby każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby pomóc Ci powrócić do zdrowia. Nasz odział współpracuje z innymi szpitalami i klinikami chorób zakaźnych, m.in. w Bydgoszczy i Gdańsku. Chcąc zapewnić, jak najlepsze i najbardziej dogodne warunki, naszym pacjentom korzystamy z profesjonalnego sprzętu medycznego.

Poza kompleksową opieką medyczną pacjentom naszego oddziału zapewniamy wsparcie psychologiczno – terapeutyczne. Możesz podjąć nie tylko pracę indywidualną z pomocą psychologa/ terapeuty, ale także terapię grupową. Połączenie jednej z drugą często przyspiesza osiągnięcie równowagi psychicznej.

Stawiamy również na regularną i intensywną rehabilitację. Rehabilitant pracuje z naszymi pacjentami od poniedziałku do piątku, posługując się różnorodnymi metodami i narzędziami, które przyspieszają powrót do zdrowia i sprawności fizycznej. Każdego dnia będziesz miał również możliwość uczestnictwa w terapii zajęciowej – poszerzanie swoich zdolności manualnych, kreatywnego myślenia, zdolności plastycznych.

Jeśli zdecydujesz się na leczenie w naszym ośrodku zostaniesz przyjęty do grona, tzw. społeczności mieszkańców, której spotkania odbywają się raz w tygodniu. Wówczas omawiane są bieżące sprawy, załatwione zostają kwestie organizacyjne. Te spotkania sprzyjają integracji, umacniają więzi, poprawiają relacje między poszczególnymi osobami.

Będąc pacjentem oddziału opiekuńczo – leczniczego będziesz miał również możliwość uczestnictwa w różnorodnych programach, dzięki którym nabędziesz zdolności zawodowe, społeczne, wzmocnisz swoje poczucie wartości i kompetencji.

Czytaj 3872 razy

KONTAKT

Wandzin, skrytka pocztowa 7

77 - 300 Człuchów

tel. (059) 832 34 13

fax. (059) 849 11 42

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nr konta: 29 1240 3796 1111 0000 3074 2712

Bank Pekao S.A. I Oddział w Człuchowie