Program terapeutyczny

Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu
Terapia krótkoterminowa (8 tygodni)

Terapia na tym oddziale skierowana jest do osób, które dostrzegają u siebie objawy uzależnienia od alkoholu bądź problem ten dostrzegają osoby im bliskie.


Jeżeli zdecydujesz się na leczenie u nas zaoferujemy Ci:

  • leczenie w grupie terapeutycznej. Grupa składa się z nie więcej niż 18 osób, co zapewnia optymalne warunki terapii. Przebywasz wśród osób, które doświadczają podobnych objawów chorobowych i które tak, jak Ty próbują zrozumieć mechanizmy własnej choroby,
  • terapię indywidualną raz w tygodniu. Spotkania indywidualne są doskonałym uzupełnieniem terapii grupowej,
  • ergoterapię, czyli terapię poprzez pracę,
  • opiekę psychologiczną i psychiatryczną,
  • pomoc prawną i socjalną,
  • spotkania warsztatowe dla rodzin i bliskich osób leczących się.


Krótko o programie terapii:

Okres terapii to 56 dni (8 tygodni), w tym czasie uczestniczysz w zajęciach edukacyjnych, które mają za zadanie poszerzyć Twoją świadomość odnośnie mechanizmów choroby. Częstą barierą w leczeniu jest brak motywacji oraz ambiwalentny stosunek do abstynencji, życia w trzeźwości. Podczas całego okresu terapii intensywnie pracujemy nad tymi dwoma czynnikami – motywacją i jednoznacznym podejściem do trzeźwości. Dzięki temu zwiększy się Twoja szansa na wprowadzenie realnych, rzeczywistych zmian w swoje życie. Pamiętaj jednak, że również po leczeniu decyzja o ewentualnej abstynencji zależeć będzie przede wszystkim do Ciebie.

KONTAKT

Wandzin, skrytka pocztowa 7

77 - 300 Człuchów

tel. (059) 832 34 13

fax. (059) 849 11 42

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nr konta: 29 1240 3796 1111 0000 3074 2712

Bank Pekao S.A. I Oddział w Człuchowie