O ośrodku w Wandzinie

Naszym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi, który z jakichś powodów na moment utracił panowanie nad swoim życiem. Wierzymy, że każda osoba może na nowo rozpocząć samodzielne i pełnowartościowe życie. Nikt nie jest stracony na zawsze! Każdy zasługuje na szansę!

Ośrodek Readaptacji EKO „Szkoła Życia” w Wandzinie został założony 20 lat temu, w 1992 roku, jest częścią Stowarzyszenia Solidarni PLUS, którego działalność skupiona jest na niesieniu pomocy osobom uzależnionym, wykluczonym społecznie, bezdomnym, chorym na AIDS, zakażonym wirusem HIV, HCV, HBV.

Leczenie w naszym ośrodku finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co powoduje że pobyt w naszej placówce jest całkowicie bezpłatny.

Osobom zainteresowanym skorzystaniem z naszych usług proponujemy trzy oddziały:

- oddział rehabilitacyjny dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych - terapia średnioterminowa – dla osób uzależnionych od narkotyków oraz leków i alkoholu, jako substancji współwystępujących. Program terapii trwa od 6 do 12 miesięcy.

- oddział leczenia uzależnienia od alkoholu – terapia krótkoterminowa – dla osób uzależnionych od alkoholu, hazardu, leków. Przewidziany czas terapii, to 8 tygodni.

- odział opiekuńczo – leczniczy – skierowany jest głównie do osób zakażonych wirusem HIV, HCV, HBV, chorych na AIDS.

Zależy nam przede wszystkim na profesjonalnej i skutecznej pomocy, dlatego kadra zatrudniona w naszej placówce jest wykwalifikowana i odpowiednio wykształcona. Ciągłe poszerzanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych kompetencji jest jednym z wymogów stawianych przed naszym zespołem.

Praca terapeutyczna i psychologiczna znajduje się pod stałym nadzorem Superwizora posiadającego rekomendację Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Czytaj 19870 razy
Więcej z tej kategorii: Historia »

KONTAKT

Wandzin, skrytka pocztowa 7

77 - 300 Człuchów

tel. (059) 832 34 13

fax. (059) 849 11 42

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nr konta: 29 1240 3796 1111 0000 3074 2712

Bank Pekao S.A. I Oddział w Człuchowie