Oddział opiekuńczo-leczniczy

Strona główna > Działalność medyczna i terapeutyczna > Oddział opiekuńczo-leczniczy

Oddział opiekuńczo – leczniczy został utworzony z myślą o osobach żyjących z wirusem HIV/AIDS oraz niepełnosprawnych seniorach


Okres pobytu jest nieokreślony, w tym czasie proponujemy Ci profesjonalną opieką medyczną. Jest ona możliwa dzięki pracy specjalistów – lekarzy (internista, geriatra, ginekolog, psychiatra), pielęgniarek, opiekunek i salowych. Te osoby każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby pomóc Ci powrócić do zdrowia. Nasz odział współpracuje z innymi szpitalami i klinikami chorób zakaźnych, m.in. w Bydgoszczy i Gdańsku. Chcąc zapewnić, jak najlepsze i najbardziej dogodne warunki, naszym pacjentom korzystamy z profesjonalnego sprzętu medycznego.

Poza kompleksową opieką medyczną pacjentom naszego oddziału zapewniamy wsparcie psychologiczno – terapeutyczne. Możesz podjąć nie tylko pracę indywidualną z pomocą psychologa/ terapeuty, ale także terapię grupową. Połączenie jednej z drugą często przyspiesza osiągnięcie równowagi psychicznej.

Stawiamy również na regularną i intensywną rehabilitację. Rehabilitant pracuje z naszymi pacjentami od poniedziałku do piątku, posługując się różnorodnymi metodami i narzędziami, które przyspieszają powrót do zdrowia i sprawności fizycznej. Każdego dnia będziesz miał również możliwość uczestnictwa w terapii zajęciowej – poszerzanie swoich zdolności manualnych, kreatywnego myślenia, zdolności plastycznych.

Jeśli zdecydujesz się na leczenie w naszym ośrodku zostaniesz przyjęty do grona, tzw. społeczności mieszkańców, której spotkania odbywają się raz w tygodniu. Wówczas omawiane są bieżące sprawy, załatwione zostają kwestie organizacyjne. Te spotkania sprzyjają integracji, umacniają więzi, poprawiają relacje między poszczególnymi osobami.

Będąc pacjentem oddziału opiekuńczo – leczniczego będziesz miał również możliwość uczestnictwa w różnorodnych programach, dzięki którym nabędziesz zdolności zawodowe, społeczne, wzmocnisz swoje poczucie wartości i kompetencji.

Aby zostać przyjętym na Oddział Opiekuńczo-Leczniczy dla Osób Żyjących z HIV/AIDS należy:

Skontaktować się z Ośrodkiem w Wandzinie pod numerem telefonu: 59 832 34 13

Pobrać, wydrukować i wypełnić załączony poniżej formularz.

Oddział posiada kontrakt z NFZ. Leczenie jest bezpłatne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia
Nadzór nad pracą Kadry Terapeutycznej sprawuje superwizor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii
  Działalność ośrodka zgodna z Systemem Zarządzania Jakością Norma ISO 9001 : 2015

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.